Τρίτη 17 Ιανουαρίου 2017

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.Σ – ΒΥZANTINOΣ Α.Ο ΛΟΥΤΑΚΙΟΥ 19-25!

2os ΓΥΡΟΣ ΚΥΠΕΛΟ ΕΣΧΑ ''Φ.ΜΠΑΒΑΣ''

Ξεκίνημα με το δεξί για το 2017 έκανε η ομάδα του ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΥ Α.Ο. Λουτρακίου επικρατώντας του ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ Γ.Σ.Σ 19-25 για τους οκτώ του κυπέλλου ΕΣΧΑ ''Φ.ΜΠΑΒΑΣ'' στο κλειστό γήπεδο του Πανελληνίου.
Γκολ-γκολ ξεκίνησαν οι 2 ομάδες με την ομάδα του Βυζαντινού στο 15ο λεπτό να παίρνει διαφορά με 3 τερμάτων 05-08. Στη συνέχεια η ομάδα του Πανιωνίου προσπάθησε να αντίδραση χωρίς να μειώσει την διαφορά, με το ημίχρονο να κλείνει 10-15 υπέρ του Βυζαντινού.
Στο Β΄ ημίχρονο η ομάδα του Πέτρου Παπαδόπουλο μπήκε δυναμικά και με αμείωτη την απόδοση της, στο 45 λεπτό αύξησε την διαφορά, στα οκτω(8) τέρματα (12-20).Στη συνέχεια η ομάδα του Βυζαντινού δοκίμασε διαφορετικά σχήματα και συνεργασίες με αποτέλεσμα η ομάδα του Πανιώνιου να τις εκμεταλλευτεί και να μειώσει τη διαφορά στα 6 τέρματα (19-25) που ήταν και το τελικό σκορ.
Ο επαναληπτικός αγώνας θα διεξαχθεί στο Λουτράκι.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.Σ- ΑΟ ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ 19-25
Τα πεντάλεπτα: 2-1, 4-4, 5-8, 6-9, 4-12, 10-15 (ημχ.),
11-19, 12-19, 13-20, 15-21, 17-22, 19-25 (τελ)
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.Σ: (Ζωγραφιφης Τρ.): Χαντζης, Λάζαρης (1), Ζαφειράκος, Μαραμάθας Αν., Νικολόπουλος (4), Γκότσης Κων/νος (4), Κονιος Αν., Ζαγκας (3), Τσαλαπατης Αλ. (1), Ρουντος Ν., Μιχελάκος, Αργυρός Ι., Ρούντος, Βέρρας Ε.(2), Μπλαχούμης Ηλ. Μιχελακός Γ.(2), Παπαδάκης Εμ.(1), Ρεπούλιας Κ., Κουμασίτης Π(1).

ΑΟ ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ (Πέτρος Παπαδόπουλος): Αικατερίνης Γρ.(1), Πλιακούρας Χρ., Γκίκας Μ. (5), Κάπης, Βλαχογεώργιος Κων. ,Μπάμπης Θεό.(1), Παπαδόπουλος Π., Παλαιολόγος(2), Σακέλλης Ιων.(1), Μαρινάκης Χαρ., Παππάς Δημ., Οικονόμου Ευαγ. (1), Φίλης Αν (2), Ρουμελιώτης Αλ. (6), Βασιλειάδης Κ.(6)

Διαιτητές: Συρεπίσιος- Καρατζίνας, Δίλεπτα: 5-4 Πέναλτι: 0/0-1/2