Τετάρτη 7 Δεκεμβρίου 2016

ΒΥZANTINOΣ Α.Ο ΛΟΥΤPΑΚΙΟΥ - ΑΛΚΥΩΝ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 32-22!

Β' ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - HANDBALL (1ος Όμιλος - Β' Υποόμιλος )

Με πολύ καλή απόδοση ο ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ επικράτησε επί της ΑΛΚΥΩΝ ΔΡΕΠΑΝΟΥ με σκορ 32-22 στο Κλειστό Γυμναστήριο Γ. Γαλανόπουλος του Λουτρακίου.
Από την αρχή του Α' Ημιχρόνου η ομάδα του ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΥ μπήκε δυναμικά στο παιχνίδι καταφέρνοντας μέχρι το 15ο λεπτό της αναμέτρησης να έχει συνεχώς το προβάδισμα. Στο 2' 15ο λέπτο ο ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ πάτησε το γκάζι και με ένα σερί 7-2 οι ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ να διαμορφώνεται 14-7. Με την έναρξη του 2ου Ημιχρόνου ο ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ συνέχισε με αμείωτο ρυθμό ανεβάζοντας την διαφορά στα 12 γκολ(23-11), στο 45’. Στο τελευταίο τέταρτο η ομάδα έδωσε χρόνο συμμετοχής σε όλους τους αθλητές της. Παρόλα αυτά η ομάδα έλεγχε απόλυτα το ρυθμό και έφτασε σε μια εύκολη νίκη 32-22, κερδίζοντας το θερμό χειροκρότημα των φιλάθλων που βρέθηκαν στις κερκίδες για να παρακολουθήσουν την αγαπημένη τους τοπική ομάδα.
Α.Ο ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ - ΑΛΚΥΩΝ ΔΡΕΠΑΝΟΥ 32-22
Τα πεντάλεπτα: 2-1, 5-4, 7-5, 9-5, 12-5, 14-7(ημχ.), 16-9, 19-11, 23-11, 26-17, 28-19, 32-22
ΑΟ ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ (Πέτρος Παπαδόπουλος): Αικατερίνης Γρ. 3, Πλιακούρας Χρ. 1, Γκίκας Μ. 5, Κάπης Αντων. 2, Καρακώστας Αθ. 5, Βλαχογεώργιος Κων. , Μπάμπης Θεό. 3, Παπαδόπουλος Πέτρ., Γρουμπός Ιωαν., Παλαιολόγος Νικ. 3, Σακέλλης Ιων. 1, Μαρινάκης Χαρ. , Οικονόμου Ευαγ. 2, Φίλης Αν. 2, Ρουμελιώτης Αλ. 5
ΑΛΚΥΩΝ ΔΡΕΠΑΝΟΥ: Μουσταιράς Αναστ. ,Συντρίκος Ιωάν. 1, Παππάς Ιωάν. 5, Ρουμελιώτης Νικ. 1, Κορολής Βλάσ. ,Αιβαλιώτης Χρ. 1, Δημητρακόπουλος Σπυρ. 1, Κόκκινος Σπυρ. 5, Αρσενόπουλος Ιωαν. 3, Πορφύρης Παναγ. , Μιχαλάκης Σωτ. , Μουζακιώτης Δημ. 4, Αντωνόπουλος Σταύρος 1, Τoralli Xhoi .
Διαιτητές: Φωκίτης Άγγελος - Σκαπέρας Ραφαήλ,
Δίλεπτα: 7-7 Πέναλτι: 3/4 -3/6