Σάββατο 18 Οκτωβρίου 2014

O ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΕΡΑΧΩΡΑΣ 3-0 ΤΟΝ ΠΑΝΕΥΡΩΣΤΙΝΙΑΚΟ!

Με το δεξί η Περαχώρα, 3-0 τον Πανευρωστινιακό!
Στην επιστροφή της στην Α2 Κατηγορία, η Περαχώρα μπήκε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο στο πρωτάθλημα, καθώς επικράτησε εύκολα 3-0 του Πανευρωστινιακού, ενώ είχε και ευκαιρίες για περισσότερα τέρματα.
Οι γηπεδούχοι από τα πρώτα λεπτά πήραν την πρωτοβουλία, πίεσαν, αλλά σπατάλησαν ευκαιρίες με τους Παρασκευόπουλο, Κακολύρη και Δημητρίου, με αποτέλεσμα το 0-0 να μην αλλάξει ως το τέλος του ημιχρόνου.
Στην επανάληψη και πάλι οι παίκτες της Περαχώρας συνέχισαν να έχουν την υπεροχή και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με τον Δημητρίου, ενώ έφτασαν και στο 2-0 με τον Ζύκα Ι.
Κάπου εκεί οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να μπουν και πάλι στο ματς, κέρδισαν πέναλτι και αποβολή του Χαραμη, αλλά ο Γιώργος Κορδούλης έστειλε την μπάλα άουτ, σπαταλώντας μια πολύ μεγάλη ευκαιρία να ξαναβάλει την ομάδα του στο ματς.
Λίγο αργότερα, έμεινε με δέκα παίκτες και ο Πανευρωστινιακός, καθώς αποβλήθηκε ο Ντόσκου, για να διαμορφώσει το τελικό 3-0 ο Κακολύρης, ολοκληρώνοντας μια πολύ καλή εμφάνιση για την ομάδα του.

Πηγή: Korinthostv.gr